Macedonian Albanian English German Italian

  

Резултати 16. коло 3. МФЛ Исток

Викендов се одигра 16. коло во 3. МФЛ Исток. ...
Повеќе...

Резултати 14. коло 3. МФЛ - Југ

Викендов се одигра 14. коло во 3. МФЛ - Југ. ...
Повеќе...

Одиграни куп натпревари во младинските категории

Одиграни 1/8 финалните куп натпревари во младинските категории. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига пионери и помлади пионери

Одиграно првото коло во супер лигата кај пионерите  и помладите пионери. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига младинци и кадети

Одиграно првото коло во супер лигата во младинска и кадетска конкуренција....
Повеќе...

Home

Македонскиот фудбал на дланка!

3. МФЛ Југозапад: Извлечeни двојките за бараж натпреварите

Понеделник, 02 Јуни 2014 13:52
Печати PDF

Денес во просториите на ОФС Струга беа извлечeни двојките за бараж натпреварите за пополнување на 3. МФЛ Југозапад.

Последно освежено ( Понеделник, 02 Јуни 2014 14:15 ) Повеќе...
 

Хуманитарен натпревар во Куманово

Среда, 28 Мај 2014 08:44
Печати PDF

 

На ден 01.06.2014 година(Недела) ќе се одигра хуманитарен натпревар во с.Речица со почеток во 17:00 часот.

Последно освежено ( Среда, 28 Мај 2014 08:51 ) Повеќе...
 

2. МФЛ: Извлечни двојките за бараж натпреварите

Печати PDF

Денес во просториите на ФФМ беа извлечни двојките за бараж натпреварите за пополнување на 2. МФЛ.

Повеќе...
 

Бараж натпревари за пополнување на 3. МФЛ Север

Вторник, 27 Мај 2014 21:06
Печати PDF

Во недела 01.06.2014 г. ќе се одиграат бараж натпреварите за пополнување на 3. МФЛ Север.

Повеќе...
 


Страница 10 од 133
Банер
Банер