Macedonian Albanian English German Italian

  

Резултати 16. коло 3. МФЛ Исток

Викендов се одигра 16. коло во 3. МФЛ Исток. ...
Повеќе...

Резултати 14. коло 3. МФЛ - Југ

Викендов се одигра 14. коло во 3. МФЛ - Југ. ...
Повеќе...

Одиграни куп натпревари во младинските категории

Одиграни 1/8 финалните куп натпревари во младинските категории. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига пионери и помлади пионери

Одиграно првото коло во супер лигата кај пионерите  и помладите пионери. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига младинци и кадети

Одиграно првото коло во супер лигата во младинска и кадетска конкуренција....
Повеќе...

Home

Македонскиот фудбал на дланка!

3 МФЛ - Север: Треска и Маџари во бараж дуелот за влез во 2 МФЛ

Вторник, 31 Мај 2011 11:37
Печати PDF

Екипите на Треска и Маџари ќе играаат во бараж дуелот за влез во 2 МФЛ.

Последно освежено ( Вторник, 31 Мај 2011 11:58 ) Повеќе...
 

Купот во младинска конкуренција за Ренова

Петок, 20 Мај 2011 17:33
Печати PDF

Денес на СРЦ “ Билјанини Извори“ се одигра финалниот куп натпревар во младинска конкуренција.

Последно освежено ( Петок, 20 Мај 2011 17:48 ) Повеќе...
 

ОФЛ - Охрид: Полуфинални плеј-оф натпревари

Среда, 25 Мај 2011 10:25
Печати PDF

Денес се играат 1/2 финалните плеј-оф натпревари во ОФЛ - Охрид.

Повеќе...
 

Куп на ОФС Прилеп

Петок, 13 Мај 2011 18:00
Печати PDF

Одиграни натпреварите од 1. коло на КУпот на ОФС Прилеп.

Повеќе...
 


Страница 131 од 133
Банер
Банер