Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива
Архиви

Филтер 

 • Финални подготовки на екипите пред продолжението на Првата МФЛ

  На една недела пред стартот на пролетниот дел од македонското фудбалско првенство во Првата лига, македонските фудбалски прволигаши ги ...
 • Прв гол на Андонова во дресот на Турбине Потсдам

  Нашата најдобра фудбалерка, Наташа Андонова, го постигна својот прв гол за Турбине Потсдам , во натпревар од германскиот куп против екипата...
 • Футсал: Полска - Македонија 2-2

  Македонската футсал репрезентација вечерва одигра 2-2 со домаќинот Полска во квалификациски дуел за учество на ЕП 2012 година. ...
 • Овој викенд „Вуко Каров“

  Викендов во Кавадарци ќе се одржи меѓународниот турнир "Вуко Каров". ...
 • Футсал: Вечерва дуел со Полска

  Нашата футсал репрезентација вечерва го игра вториот натпревар во квалификациите за ЕП 2012 година. ...
 • BETADRIA викенд тикет

  BETADRIA викенд тикет: Коефициент 21,81 и бонус за 20 ЕУР ...
 • Футсалците во битка за пласман на ЕП

  Македонската футсал репрезентација вчера замина за Бјалско Бала ...
 • У-19: Македонија - Данска во Охрид

    Македонската фудбалска селекција до 19 години на 1 и 3 март ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Данска. ...
 • Следи го светскиот тренд, обложувај се од дома

  Следи го светскиот тренд, обложувај се од дома   БЕСПЛАТНА РЕГИСТРАЦИЈА Betadria.com е една од најпопуларните on-line интернет обложувачки порта...
 • Андонова дeбитираше за Турбине Потсдам

  Нашата најдобра фудбалерка, Наташа Андонова, успешно дебитираше за својот нов клуб Турбине Потсдам. ...
 • У-19: Тест натпревари со Данска

  Македонската фудбалска селекција до 19 години во почетокот на март ќе одигра два контролни натпревари со репрезентацијата на Данска. ...
 • Следи го светскиот тренд, обложувај се on-line од дома

  Прва on-line обложувалница на македонски јазик! Betadria.com , следи го светскиот тренд, обложувај се on-line, обложувај се од дома ...
 • Македонски судии ќе ја делат правдата на мечот Базел - Спартак Москва

  Македонски арбитри ќе судат на мечот од 1/16-финалето во Лигата на Европа помеѓу екипите на Базел и Спартак Москва, кој ќе се одигра на "Сент Ј...
 • “Новиот“ Работнички со 5/5

  Работнички ги финишираше подготовките во турскиот туристички центар Анталија, а досегашниот скор на контролните натпревари е пет победи в...
 • Пораз од Камерун

  Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во пријателски натпревар е поразена од Камерун со 1:0. ...
 • „ Академија Пандев “ на турнеја во Италија.

  Најдобрите млади фудбалери од Струмица преку Академијата „Горан Пандев“овој месец  заминуват на еднонеделна турнеја низ северот на Ита...
 • Фудбалерите на Тетекс сеуште во штрајк

  Фудбалерите на Тетекс ги прекинаа подготовките поради финансиските проблеми кои го зафатија клубот. ...
 • BETADRIA викенд тикет

  BETADRIA викенд тикет: Коефициент 13,20 и бонус за 20 ЕУР Во Betadria викенд тикетот ви донесуваме парови од викенд натпреварите од понудата на betadria.com ...
 • Миравци - Академија Пандев 2-2

  Денес пријателски натпревар одиграа пионерите на Миравци и екипата на Академија Пандев. ...
 • Македонија У-21 ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2013 год.

  Репрезентацијата на Македонија составена од играчи до 21 година во квалификациите за Европското првенство 2013 година, ќе игра во 4 група зае...
Банер
Банер