Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива Архива
Архиви

Филтер 

 • Одложен натпреварот Хоризонт - Вардар

  Натпреварот од 4. коло од 1. МФЛ помеѓу Хоризонт и Вардар е одложен. ...
 • 3. МФЛ во знак на два локални дерби натпревари

  Викендов во  3. МФЛ е за одбележување стартот на Јужниот регион, како и  3. коло во  Југозападот. ...
 • 2.МФЛ - 3.коло: "Дербито во Прилеп"

  Во 3. коло од 2. МФЛ има повеќе интересни средби, но  натпреварот во Прилеп помеѓу 11 Октомври и Беласица ќе го понесе епитетот “Дерби на колот...
 • ФК Фаланга ја напушти лигата

  ФК Фаланга од Демир Хисар се откажа од настап во 3. МФЛ - Југозапад и лигата останува со 15 екипи. ...
 • ОФС - Охрид

    На седницата на У.О. при  ОФС - Охрид одржана на 12,08,2010 год. донесена е одлука новата натпреварувачка сезонa   2010 / 2011 год.во Општинската фуд...
Банер
Банер