Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ФК Фаланга ја напушти лигата

Четврток, 19 Август 2010 16:49
Печати PDF

Финансиските проблеми беа најголемата причина екипата од Демир Хисар да ја напушти лигата, и по само една сезона мината во третолигашкото друштво се враќа во општинската лига.
Сега откако 3. МФЛ - Југозападен регион остана со непарен број на екипи (15 на број), секое коло ќе има по една слободна екипа.

Моменталната табела по откажувањето на Фаланга изгледа вака.

 

Последно освежено на Петок, 20 Август 2010 14:33
Банер
Банер