Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

3. МФЛ во знак на два локални дерби натпревари

Петок, 20 Август 2010 12:55
Печати PDF

Најголемо внимание привлекуваат локалните натпревари помеѓу Дојранско Езеро - Вардарски во 3. МФЛ - Југ и Караорман - Лешани во 3. МФЛ - Југозапад. Тешкo гостување има  лидерот на табелата  Кравари на жешкиот терен во  Велешта. На другите натпревари Добрушево ќе се обиде да стигне до  првите бодови против екипата на Баир Кркардаш , а екипата на Могила да стигне до првата победа во лигата.

Еве ги и другите натпревари во 3. МФЛ - Југозапад и 3. МФЛ - Југ

Последно освежено на Сабота, 21 Август 2010 18:26
Банер
Банер