Macedonian Albanian English German Italian

   Home

Викендов започнува македонската фудбалска пролет

Петок, 27 Февруари 2015 21:00
Печати PDF

Викендов продолжуваат возбудувањата во Првата и Втората МФЛ.

 

 

Еве ги двојките за 18. коло во 1. МФЛ и 15. коло 2. МФЛ:

1. МФЛ 18. коло

01.03. 2015 год. 14:00

Пелистер - Брегалница

Работнички - Турново

Силекс - Вардар

Тетекс - Шкендија

02.03.2015 год.  14:00

Ренова - Металург

2. МФЛ 15. коло

 28.02.2015 год. 14:00

Напредок - Кожуф

Македонија ЃП - Дрита

Гостивар - Еуромилк

Скопје - Шкупи 1927

02.03.2015 год. 14:00 

Младост Царев Двор - Вразрими 77

Последно освежено на Петок, 27 Февруари 2015 21:15
Банер
Банер