Macedonian Albanian English German Italian

   Home

Одиграни првите полуфинални Куп натпревари во младинските категории

Среда, 18 Март 2015 20:39
Печати PDF

Денес се одиграа првите полуфинални Куп натпревари во младинските категории.

 

 

Куп Младинци 

Металург - Шкендија 1-0

Вардар - Шкупи 2-1

 

Куп Кадети

Вардар - Металург 1-0

Работнички - Милано (19.03.2015)

 

Куп Пионери

Еуромилк  -  Вардар 1-0

Вардар - Работнички

Работнички - Еуромилк

 

Куп Помлади пионери

Вардар - Македонија ЃП  4-1

Македонија ЃП - Шкендија

Шкендија - Вардар 

 

Последно освежено на Среда, 18 Март 2015 21:03
Банер
Банер