Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Триото Бајевски,Лена и Рамадан му донесоа есенска титула на Фљамуртари

Четврток, 06 Јануари 2011 21:29
Печати PDF

Албанскиот прволигаш по 16 кола освои 34 бодови и се наојѓа на првото место. Бајевски ги одигра сите натпревари и постигна два погодока, Рамадан одигра шест меча, додека Лена беше главната виолина на својот клуб.

Пред нов трансфер во албански прволигаш е Тони Питошка. За неговите услуги интерес пројави Билиш.По повредата,во есенскиот дел Питошка се врати на зелените терени со цел да му помогне на Пелистер во битката за опстанок.

 

Последно освежено на Петок, 07 Јануари 2011 20:27
Банер
Банер