Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Македонија - Англија

Петок, 21 Јануари 2011 16:16
Печати PDF

Македонската футсал репрезентација како домаќин е во група со Англија , Грузија и Естонија а само првопласираната селекција патува во следната квалификациска рунда.Победници во прелиминарните групи ќе им се придружат на 18-те најдоброрангирани селекции во Европа и ќе формираат нови 6 групи кои ќе играат мини-турнири од 24-27 февруари. Првопласираните селекции од овие групи заедно со 5-те најдобри второпласирани селекции ќе патуваат на ЕП во Хрватска.

СРЦ Кале Распоред на натпревари:

21.Јануари

18.00 Грузија – Естонија

20.30ч. Македонија – Англија

22. Јануари

18.00ч. Англија – Грузија
20.30ч. Македонија – Естонија

24. Јануари

18.00ч. Естонија – Англија
20.30ч. Грузија – Македонија

Натпреварите ќе бидат директно пренесувани на МТВ 1.

 

 

Последно освежено на Петок, 21 Јануари 2011 19:17
Банер
Банер