Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал:Македонија подобра од Англија

Петок, 21 Јануари 2011 20:19
Печати PDF

Избраниците на Васко Скендеровски до триумфот од 3-1 против "Гордиот Албион" стигнаа благодарение на двата погодоци на Ранготов во 9 и 40 мин, и еден на Левески во 22 мин.

Утре со почеток од 20.30 часот,воСРЦ „Кале“ Македонија игра со Естонија.

Резултати.

Грузија – Естонија 8-0

Македонија – Англија 3-1

Табела.

1.Грузија  3

2.Македонија 3

3.Англија 0

4.Естонија 0

Следни натпревари:

22. Јануари

18.00ч. Англија – Грузија
20.30ч. Македонија – Естонија

24. Јануари

18.00ч. Естонија – Англија
20.30ч. Грузија – Македонија

Последно освежено на Петок, 21 Јануари 2011 21:18
Банер
Банер