Macedonian Albanian English German Italian

   Home

Футсал:Македонија - Естонија

Сабота, 22 Јануари 2011 18:07
Печати PDF

Македонската футсал репрезентација вечерва го игра вториот натпревар на претквалификацискиот турнир за ЕП 2011 год.

По вчерашната победа над Англија од 3-1, вечерва играме против аутсајдерот во групата Ц, селeкцијата на Естонија.
Натпреварот стартува во 20 часот и 30 минути, а ќе се одигра во Спортско рекреативниот центар Кале во Скопје, со директен пренос на МТВ 1.

Последно освежено на Сабота, 22 Јануари 2011 18:32
Банер
Банер