Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Вечерва дуел со Грузија

Понеделник, 24 Јануари 2011 13:31
Печати PDF

По победата над Англија и Естонија,  Македонија и Грузија во меѓусебен дуел, ќе го дадат патникот на квалификацискиот турнир кој ќе се одигра од 24-27 февруари. По две кола Грузија е лидер на табелата со шест бода и гол разлика 12:0, Македонија е втора со исти бодови, но послаба гол разлика 9:3 .Затоа вечерва мора да оди на победа,а публиката треба да биде дополнителниот играч во остварување на целта.

Натреварот се игра во СРЦ „Кале со почеток во 20.30 ч.

 

Последно освежено на Понеделник, 24 Јануари 2011 14:18
Банер
Банер