Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Левески го обезбеди патот кон Полска

Понеделник, 24 Јануари 2011 19:46
Печати PDF

Ова беше решавачки натпревар за освојување на првото место во групата Ц. Стрелец на двата гола за нашиот тим беше Левески во 2 и 27 минута.Грузијците единствениот гол го постигнаа во последната минута.

По освојување на првото место во групата, Македонија ќе игра на квалификацискиот турнир воПолска од 24-27 февруари за учество на ЕП 2012 годинa во Хрватска.Македонија ќе биде во третата група заедно со домаќинот Полска, Белорусија и Португалија.

Резултати 3.коло

Естонија - Англија 2-3

Македонија - Грузија 2-1

Табела

1. Македонија 9

2. Грузија 6

3. Англија 3

4. Естонија 0

 

 

Последно освежено на Понеделник, 24 Јануари 2011 21:07
Банер
Банер