Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Пандев и Ето предводници на своите репрезентации

Среда, 26 Јануари 2011 12:21
Печати PDF

Еве ги составите на двете репрезентации:

Состав на Македонија

Нурединоски Един (Етникос Ахнас),Богатинов Мартин ( Карпати), Демири Мухамед (Тун), Митрески Игор (Нефчи), Новевски Николче (Мајнц 05), Шиков Ванче (Етникос Ахнас), Мојсов Даниел (Војводина) Тодоровски Александар (Рад),Попов Горан (Динамо Киев), Лазевски Александар (Партизан)  Лазаревски Владе(Тобол Костањи),Шумуликоски Величе (Новосибирск), Деспотовски Филип (Интер Баку), Тасевски Дарко (Левски Софија), Пандев Горан (Интер), Наумоски Илчо (Матерсбург), Ристиќ Стевица (Амкар Перм), Тричковски Иван (АПОЕЛ).

Состав на Камерун

Ги Асембе (Нант), Камени (Еспањол),Себастијан Басонг (Тотнем), Гаетан Бонг (Валенсијан), Стефан Мбиа (Олимпик Марсеј), Беноит Ангбва (Анжи), Николас Нколу (Монако), Матје Мбута (Кристал Палас), Анри Бедимо (Ланс), Ејонг Ено (Ајакс), Лендри Нгуемо (Нанси), Жорж Манџек (Рен), Винсент Абубакар (Валенсијан), Самуел Ето (Интер), Ерик Чупо-Мотинг (Хамбург), Саџо Хаман (Хонвед), Соман А Чои (ВБА), Аурелијан Шедју (Лил) и Ахиле Вебо (Мајорка).

Ова ќе биде прв натпревар на А репрезентацијата во 2011 година, а натпреварот ќе биде одлична проверка на формата на репрезентативците пред продолжението на квалификациите за ЕП 2012г.

Натпреварот ќе се одигра на Националната Арена Филип Втори Македонски на 9. Февруари со почеток во 17.30ч.,а цената на влезниците ќе изнесува, 500, 300 и 200 денари во зависност од секторите на Северната и Јужната трибина.

Последно освежено на Среда, 26 Јануари 2011 13:07
Банер
Банер