Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

BETADRIA викенд тикет

Петок, 28 Јануари 2011 15:05
Печати PDF

Лион го продолжува походот кон врвот во француската лига, Милан и Интер ќе слават против Сицилијанците, Штутгарт ќе го победи Фрајбург, додека гостински победи ќе забележат Баерн и Барселона.

РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ за обложување на Betadria.com за да можете да ја искористите можноста која Ви ја нудиме: Бонус од 10-25% на СЕКОЈ тикет со шест или повеќе парови, едноставно обложување без манипулативен трошок, обложување од фотелја од 0-24 часот, сите 365 дена во годината, богата понуда на голем број спортови, LIVE обложување на повеќе од 300 случувања неделно. Започнете и направете си го спортот интересен.

 

BETADRIA.COM ВИКЕНД ТИКЕТ:

 

ВАЛЕНСИЕН - ЛИОН: 2 = 1,95

КАТАНИЈА - МИЛАН: 2 = 1,60

ИНТЕР - ПАЛЕРМО: 1 = 1,55

ВЕРДЕР - БАЕРН МИНХЕН: 2 = 1,70

ШТУТГАРТ = ФРАЈБУРГ: 1 = 1,55

ХЕРКУЛЕС - БАРСЕЛОНА: 2 = 1,15

БОНУС на 6 парови = 10%

 

Вкупниот коефициент изнесува 20,27

На вложени 10 евра можната добивка изнесува 202,70 евра.

 

ВАЛЕНСИЕН - ЛИОН: 2 = 1,95

Лион се разбуди и тргна кон лидерското место, критиките кои беа присутни на почетокот од сезоната полека исчезнуваат. Славниот француски клуб ова коло му гостува на Валенсиен, просечен тим кој не може да се носи со Лион. На гостите им се неопходни трите бода доколку сакаат да се борат за титулата, квалитетот е на нивна страна, веруваме дека тоа ќе го покажат и на теренот.

 

КАТАНИЈА - МИЛАН: 2 = 1,60

Зависноста од Ибрахимовиќ на Милан е меч со две острици од почетокот на сезоната. А уште кога се случува мал пад во формата каков што секој тим доживува барем по еднаш во сезоната... ова прашање се почесто се поставува. А како тргна Интер под водство на Леонардо, ваквите грижи на Милан прераснуваат во страв. Кој би требал да биде доволен мотив да на гостувањето кај Катанија ја покажат разликата во класи. Милан не е во најдобра форма, но и таков може да дојде до сите три бода.

 

ИНТЕР - ПАЛЕРМО: 1 = 1,55

Доаѓањето на Леонардо на чело на тимот, Интер стана тим чии натпревари се гледаат со задоволство, независно од навивачката определба. Светските, европските и италијанските шампиони, се полни со велемајстори на кои Леонардо им дава да играат за гол повеќе! А бидејќи ова коло на Меаца им доаѓаат Пасторе и останатите одлични фудбалерина Палермо, овој натпревар би требал да биде бомбона. Од промената на тренерот, Интер е сосема друг тим. Одбраната сеуште не му е на потребното ниво, но нападот функционира одлично. Кец.

 

ВЕРДЕР - БАЕРН МИНХЕН: 2 = 1,70

По ремито кај Волфзбург, тренерот на Баварците, Луис фан Гал изјави дека шампионскиот пехар за неговиот тим е веќе недостижен бидејќи бодовната предност на Борусија Дортмунд е преголема. Баерн до крајот на првенството ќе се обиде да го осигура второто место кое носи директен пласман во Лигата на Шампионите. За таа цел, една од најнезгодните препреки се чини дека е гостувањето во Бремен, но Вердер во овој момент е значајно послаб од минатата сезона. Квалитетот е на страната на Баерн кој веќе повеќе од четири години не знае за пораз на овој терен.

 

ШТУТГАРТ = ФРАЈБУРГ: 1 = 1,55

Штутгарт се обидува да побегне од дното на табелата, поради тоа овој натпревар им е од исклучителна важност. Фрајбург секако дека е едно од најпријатните изненадувања во досегашниот дел од германското првенство, но во Штутгарт ќе бидат без повредениот Сисе, најефикасниот напаѓач без кого сепак не се толку опасни. Ако во градот на Мерцедес падна одличниот Мајнц, тогаш може и Фрајбург.

 

ХЕРКУЛЕС - БАРСЕЛОНА: 2 = 1,15

Чиста двојка. Барселона за Херкулес е тим од друга планета, и никакво чудо тука не може на домаќините да им донесе позитивен резултат. Вистина, Давид Трезеге и Нелсон Валдез се спремни да ги сопрат и најголемите, но мотивацијата кај Каталонците е преголема. На Херкулес треба да му се врати за поразот на Камп Ноу, а нова победа на Барселона ќе ја задржи и пристојната предност над Реал Мадрид.

 

БОНУС 10%

На шест одиграни парови БОНУСОТ изнесува 10%. Доколку Вашиот тикет има повеќе парови, бонусот ќе биде поголем, се до 25%.

 

 

П.С. Дали ги проверивте слот игрите во Казиното? Подгответе се за експлозија на добивки. Запознајте ја разврсноста на слот автоматите со 5 ваљака, 30 добитни линии и посебен додаток. А тука се и три различни начини да заработите бонус добивки

Последно освежено на Четврток, 03 Февруари 2011 15:34
Банер
Банер