Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Пораз од Либија

Сабота, 29 Јануари 2011 21:34
Печати PDF

Вечерва во градот Гарјан се одигра првиот од двата контролни натпревари со соодветната селекција на Либија. Поразени сме со високи 6-2, а двата гола за нашиот тим ги постигна Левески.

Утре се игра вториот меч, па се надеваме дека нашите репрезентативци ќе покажат подобра игра и ќе остварат повoлен резултат.

 

Последно освежено на Сабота, 29 Јануари 2011 21:53
Банер
Банер