Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Либија-Македонија 1-2

Недела, 30 Јануари 2011 20:07
Печати PDF

Вечерва во градот Духаја пред околу 5000 гледачи, нашата репрезентација успеа да и се реваншира на домашната селекција на Либија за вчерашниот пораз од 6-2 и да ја забележи првата победа во меѓусебните дуели со 2-1. Головите за Македонија ги постигнаа  Јовановски во 3. и Левески во 7. минута со кој поведовме со 2-0, а домаќинот ублажи на 2-1 во 37 минута,што беше и конечен резултат.

 

Последно освежено на Недела, 30 Јануари 2011 20:18
Банер
Банер