Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

1/2 финале од фудбалскиот Куп на Македонија

Вторник, 19 Април 2011 15:35
Печати PDF

Во Кавадарци актуелниот бранител на трофејот Тетекс гостува кај второлигашот Тиквеш, додека во вториот дуел, Металург го пречекува незгодниот тим на Напредок. Тетекс и Металург се фаворити во овие дуели, меѓутоа "лозарите" и “ѓаволите“ ќе се обидат да обезбедат што поповолен резултат пред реванш натпреварите.

Натpеварите се играат утре со почеток во 16 часот, додека реванш натпреварите се играат на 04.05.2011 г. со почеток во 16.30 ч.

Последно освежено на Вторник, 19 Април 2011 15:44
Банер
Банер