Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Мрежите мируваа на двата полуфинални куп натпревари

Среда, 20 Април 2011 23:52
Печати PDF

Актуелниот куп освојувач Тетекс одигра 0-0 на гостувањето во Кавадарци. Екипата на Тетекс цело второ полувреме  играше со играч помалку поради црвениот картон кој го заработи Алии, но екипата на Тиквеш не го искористи .Со идентични 0-0 заврши и натпреварот Металург-Напредок.

Реванш натпреварите се играат на 4 Мај со почеток во 16.30 ч.

 

Последно освежено на Четврток, 21 Април 2011 00:08
Банер
Банер