Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Одиграни 1/4 финалните куп натпревари

Петок, 22 Април 2011 19:12
Печати PDF

Вчера и денес на програмата беа 1/4 финалните куп натпревари во Футсал. Постигнати се следните резултати:

Гемиџии - Ројал Илирет 7-4

Биџо Куманово - Куманово 1903 2-3

Железарец - Мал Ајакс 9-3

Слободна беше екипата на СЕЕ Универзитет.

Во полуфиналето се пласираа екипите на Гемиџии, Ројал Илирет, Железарец и СЕЕ Универзитет.

 

Последно освежено на Петок, 22 Април 2011 19:27
Банер
Банер