Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Бетадриа предлог типови за МФЛ

Петок, 22 Април 2011 19:34
Печати PDF

 

Ренова-Напредок 1

Актуелниот шампион на Македонија, Ренова брка пласман во европските купови игра на домашен терен и мора да победи против тимот на Напредок кој барем засега е во златната средина и сите сили ги вложува да избори историско финале во купот.Истрошени од напреварот во средата каде одолеаа на нападите на Металург не веруваме дека кичевци ќе одолеаат и на нападите на искусните гипсари.

Тетекс-Силекс 1, 0-2

Тетовци играат на домашен терен пред френетичните војводи и покрај заморот поради куп натпреварот во средата со Тиквеш штофарите важат за фаворити пред се со евентуална победа комплетно ќе може да се фокусираат на реваншот од купот.Но и Силекс не е без шанси и кратовци имаат свој адути но едно е сигурно и двата тима нема безглаво да нападнат па може да се одигра на мал број голови

Брегалница-Скопје 1

Под исарот паѓале и далеку поквалитетни состави од тимот на Скопје. Фалангата е тука да му помогне на Брегалница која грчевито се бори да излзе од зоната на баражот па без сомнение очекуваме фикс кец.

Металург-Пелистер 1

Пелистер приреди огромна сензација на минатото гостување против Работнички, меѓутоа Металург до крај ќе ја брка Шкендија тука нема дилеми Металург победува.

Работнички-Турново 1

Доколку сакаат излез на евросцената романтичарите мора да победат Хоризонт Турново е во мирните води квалитетот е на страна на домаќинот па очекуваме домашна победа

Охрид2004-11 Октомври 1Х

Во дербито на 2 лига во дуелот на најквалитетните второлигаши, Охрид2004 ја има предноста на домашниот терен меѓутоа тимот на 11 Октомври е доста искусен и знае да одигра на вакви натпревари. Затоа предлог 1X

Последно освежено на Петок, 22 Април 2011 19:44
Банер
Банер