Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Турнир СЦ Истатов 2011: Шкендија - ЦСКА Софија во финалето

Понеделник, 25 Април 2011 17:43
Печати PDF

 

А Група

Академија Пандев - Тиверија 4-0

Академија Пандев - Миравци 2-1

Тиверија - МИравци 4-0

Табела

1. Академија Пандев 6

2. Тиверија 3

3. Миравци 0

 

Б Група

Килкисиакос - СЦ Истатов Гевгелија 0-2

Килкисиакос - СЦ Истатов Дојран 9-1

СЦ Истатов Дојран - СЦ Истатов Гевгелија  4-3

Табела

1. Килкисиакос 3

2. СЦ Истатов Дојран 3

3. СЦ Истатов Гевгелија 3

 

В Група

Шкендија - Кожуф 7-0

Кожуф - Беласица (П) 5-4

Шкендија - Беласица(П) 5-0

Табела

1. Шкендија 6

2. Кожуф 3

3. Беласица (П) 0

 

Г Група

ЦСКА - Партизан Гевгелија 2-1

ГФК Неготино - Партизан Гевгелија 3-2

ГФК Неготино - ЦСКА 2-1

Табела

1. ГФК Неготино 6

2. ЦСКА Софија 3

3. Партизан Гевгелија 0

 

1/4 Финале

Академија Пандев - ЦСКА Софија 0-0 (пенали 3-4)

ГФК Неготино - Тиверија 3-1

Шкендија - СЦ Истатов Нов Дојран 7-2

Килкисијакос - Кожуф 3-1

 

1/2 финале

ЦСКА  Софија - Килкисијакос 3-0

Шкендија - ГФК  Неготино  2-0

 

За трето место

ГФК Неготино - Килкисијакос

 

ФИНАЛЕ

ЦСКА Софија - Шкендија

 

 

 

 

 

 

Последно освежено на Понеделник, 25 Април 2011 18:35
Банер
Банер