Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

У-19: Реми без голови во Струга

Вторник, 26 Април 2011 17:49
Печати PDF

Најголемиот дел од мечот се играше на средината на теренот без некои посериозни можности за затресување на мрежата на двата гола. Во почетокот на второто полувреме Македонија остана со играч помалку по исклучувањето на Најдовски, но предноста од играч повеќе не беше искористена од страна на гостите.

Вториот контрлолен натпревар помеѓу двете репрерзентации, ќе се одигра в четврток исто така во Струга со почеток во 16 ч.

МАКЕДОНИЈА: Ефремов, Ѓорѓиоски, Алиоски, Ф.Најдоски, Иванов, Алексовски, Тимов, Мицевски, Симоновски, Ристовски, Ѓурѓевиќ. Играа уште: Наумчевски, Ашковски, Нуриши и Китановски.

Селектор: Драган Бочевски.

Последно освежено на Вторник, 26 Април 2011 18:00
Банер
Банер