Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Одиграни реванш 1/2 финалните куп натпревари

Среда, 27 Април 2011 17:13
Печати PDF

 

Куп- Жени

Наше Такси - Билјанини Извори 5-1 (5-0)

Победа - Борец 3-0 (2-0)

Во заградата се резултатите од првите натпревари.

Во финалето ќе играат Наше Такси - Победа

 

Куп- Младинци

Влазерими - Ренова 2-2 (0-3)

Пелистер - Напредок 1-0  (2-0)

Во заградата се резултатите од првите натпревари.

Во финалето ќе играат Ренова - Пелистер

 

Куп- Кадети

11 Октомври - Милано 3-0 службено  (3-0)

Слога Југомагнат  - Македонија Ѓ.П. 3-2 (0-1)

Во заградата се резултатите од првите натпревари.

Во финалето ќе играат 11 Октомври - Македонија Ѓ.П.

 

Куп-Пионери (први натпревари)

Пантери - Истатов 1-2

11 Октомври - Ренова 3-1

Последно освежено на Четврток, 28 Април 2011 21:05
Банер
Банер