Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ЦСКА го освои турнирот “СЦ Истатов 2011“

Петок, 29 Април 2011 09:57
Печати PDF

Тие во финалето ја совладаа екипата на Шкендија со 3-0, додека во малото финале екипата на ГФК Неготино беше подобра од Килкисијакос победувајќи со 3-0 и го освои третото место.

За најдобар играч беше прогласен Борислав Ангелов од ЦСКА Софија, најдобар голман Лелакис Димитриос од Килкисијакос, најдобар стрелец Зејнели од Шкендија, а за фер-плеј екипа беше прогласена екипата на Килкисијакос.

Банер
Банер