Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

11 Октомври во елитата, Влазними,Цементарница и Новаци во третата лига

Понеделник, 23 Мај 2011 09:55
Печати PDF

Второто место кое директно води во елитата Охрид 2004 ќе треба да го зачува во последното коло додека негов кикс ќе чека тимот на Тиквеш кој има загарантирано место во баражот.Но после одиграното 25 коло познати се и 3-те екипи кој го напуштаат второлигашкото друсштво а тоа се екипите на Влазними од Струга, Цементарница од Скопје и Новаци за кој последното 26-то коло ќе биде само формалност.

Резултати - Табела

Последно освежено на Понеделник, 23 Мај 2011 10:00
Банер
Банер