Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Тетекс по вторпат или "сефте" на Металург

Понеделник, 23 Мај 2011 23:46
Печати PDF

во градот под Марковите кули се игра финалниот натпревар од националниот куп на Македонија помеѓу екипите на Тетекс и Металург. Металург условно се води како домаќин, но на трибините во Прилеп нема да биде така, бидејќи се очекува контигент на Војводи да го обојат Прилеп во сино и бело. Објективно можеби за нијанса Металург е фаворит, но во едно куп финале многу работи зависат и од моменталната желба и инспирација на поединци, неретко и еден добар односно лош потег може да пресудат. Ќе успее ли Тетекс да го зачува трофејот во своите витрини, а воедно да избори евро настап (доколку ја добие потребната лиценца) или тој ќе се пресели кај тимот од Железарница ќе дознаеме после завршувањето на натпреварот!

 

Последно освежено на Вторник, 24 Мај 2011 09:16
Банер
Банер