Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Металург со прва куп титула

Среда, 25 Мај 2011 09:21
Печати PDF

Најпрво Костенцовски ја искористи лошата реакција на голманот на Тетекс и донесе радост за својот тим,а во второто полувреме Тенекеџиев го постави конечниот резултат.Се на се според играта на двата тима ова финале не може да добие преодна оценка бидејќи беше доста сиромашно со шанси но како и да е Металург е новиот куп освојувач.

 

Последно освежено на Среда, 25 Мај 2011 09:53
Банер
Банер