Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ОФЛ Охрид: Вулкан и Стефан Толески во финалето на плеј офот

Среда, 25 Мај 2011 18:15
Печати PDF

Во првиот натпревар екипата на Вулкан и Злести одиграа 1-1, но по изведувањето на пенали поусшпешна беше екипата на Вулкан. Во вториот натпревар Стефан Толески убедливо славеше над Дебрца со 3-0.

Финалниот натпревар  помеѓу Вулкан и Стефан Толески ќе се одигра в сабота.

Банер
Банер