Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

2 МФЛ: Последно 26 коло во 2 МФЛ

Петок, 27 Мај 2011 18:30
Печати PDF

Влазними, Цементарница и Новаци се нови третолигаши,  додека 11 Октомври веќе обезбеди прволигашка виза. Oстанува уште да видеме кој ќе биде вториот директен патник во 1 МФЛ, како и екипите кои ке играат бараж натпревари за влез во 1 МФЛ.  Со победа Охрид 2004 во дуелот со Охрид Лоте ќе обезбеди место во 1 лига. Кикс на Охрид 2004 ќе чека тимот на Тиквеш кој ќе треба да ја совлада екипата на Миравци за да се надева на директен пласман, додека Миравци се бори за позицијата 4 која води во баражот по која копнее исто така и тимот на Беласица која гостува кај тимот на Локомотива.

Во другите натпревари се среќаваат: Новаци - Ринија, Дрита - Влазрими, 11 Октомври - Влазними и Еуромилк - Цементарница.

 

Последно освежено на Петок, 27 Мај 2011 19:23
Банер
Банер