Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Утре завршница на македонското фудбалско првенство

Петок, 27 Мај 2011 19:01
Печати PDF

Нов Македонски фудбалски шампион е екипата на Шкеднија која утре со дуелот против Металугр пред преполни трибини ќе треба да покаже дека сепак сезонава заслужено се закити со шампионскиот пехар кој утре ќе им биде доделен и ќе не преставува во квалификациите за лигата на шампионите. Металург, Ренова и Работнички се екипите кој ќе не преставуваат во престижната Европа лига. Ренова и Работнички ќе стартуваат од 1 квалификационо коло од Европа лига додека куп освојувачот и второласиран Металург ќе стартува од 2 квалификационо коло. Вардар и Пелисте утре ќе ги играат своите последни натпревари како прволигаши, додека за опста нок во прволигашкото друштво Скопје и Напредок ќе треба да играат бараж средби За Турново,Тетекс,Брегалница и Силекс утрешните натпревари не им значат апсолутно ништо.

РаспоредТабела

Банер
Банер