Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Работнички и Ренова носители во првото коло во Лига Европа

Петок, 27 Мај 2011 19:09
Печати PDF
За противници ќе добијат послабо рангирани екипи, Работнички како македонски преставник со најголем клупску коефициент од 4,041 доколку го помине првото коло ќе биде носител и во втрото квалификационо коло што не е случај со Ренова која доколку го мине првото коло во второто коло  ќе добие подобро рангиран противник од Уефа листата бидејќи клупскиот коефициент на Ренова изнесува 2,291.

Ждрепката за 1 и 2 квалификационо коло ќе се одржи во Нион на 20.06.2011 со почеток во 13 часот значи веднаш после ждрепката за лигата на шампионите во која ќе учествува тимот на Шкендија. Нашиот куп освојувач Металург натпреварите ќе ги започне во 2 квалификационо коло и  заедно со Ренова (доколку го помине 1 квалификационо коло) ќе добие поквалитетен противник од УЕФА листата. За противник би можелеле да ги добијат тимовите од типот на Фулам, Динамо Букурешт, Салзбург, Жилина,Данди,Газинатеп, Елфсборг,Австриа Виена...
Последно освежено на Петок, 27 Мај 2011 19:28
Банер
Банер