Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ОФЛ - Охрид: Прва титула за “Стефан Толески“

Недела, 29 Мај 2011 10:58
Печати PDF

Во вчерашниот финален натпревар екипата на “Стефан Толески“ убедливо со 5-1 ја совлада екипата на “Вулкан“ од Косел. Головите за “Стефан Толески“ ги постигнаа Шапкароски Лазе(2), Медароски Горан, Медароски Јован и Кочески Павел, а единствениот гол за Вулкан го постигна Лолески Зоран.

Ова е прва титула за “Стефан Толески“ во своето двегодишно постоење, и на почетокот на Јуни ќе игра во квалификациите за пласман во 3. МФЛ - Југозапад.

Последно освежено на Недела, 29 Мај 2011 11:25
Банер
Банер