Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

2 МФЛ: 11 Октомври и Охрид 2004 нови прволигаши

Недела, 29 Мај 2011 17:38
Печати PDF

Нови прволигаши се екипите на 11 Октомври и Охрид 2004, додека во бараж дуелите  за 1 МФЛ ќе играат Тиквеш против екипата на Напредок од Кичево и Миравци со Скопје. Од лигата испаѓаат Новаци, Цементарница и Влазними.

Еве ги комплетните резултати од денешните натпревари:

Резултати - Табела

Банер
Банер