Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ФС - Битола: Могила Бимилк со куп титула

Недела, 29 Мај 2011 21:21
Печати PDF

Во него се сретнаа екипите на Могила Бимилк и ДОСК Долно Оризари, а предводени од искусниот стратег Кире Груевски екипата на Могила славеше заслужено со резултат 2-1. Головите за Могила Бимилк ги постигнаа Јанакиевски и Момировски од пенал, а единствениот гол за ДОСК Долно Оризари го постигна Босилковски. Натпреварот го судеше судиска тројка Вељановски, Клочовски и Лозановски.

Последно освежено на Недела, 29 Мај 2011 21:35
Банер
Банер