Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ОФС - Охрид: Охрид Лоте победник на Општинскиот куп

Среда, 01 Јуни 2011 19:39
Печати PDF
Денес на СРЦ “Билјанини Извори“градежниците“ во финалето го совладаа Охрид 2004 со 2-1 . Со голот на Исаку екипата на Охрид Лоте поведе со 1-0 со кој резултат се замина на одмор. Кон средината на второто полуреме Нически го изедначи резултат на 1-1, а конечниот резултат 2-1 го постигна Стојкоски во последната мунута од натпреварот.

Со победата Охрид Лоте ќе се натпреварува во првата рунда од националаниот куп.

Банер
Банер