Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Прилеп доби нов претставник во 2 МФЛ

Понеделник, 13 Јуни 2011 10:41
Печати PDF
Црвено- белите  по победата од 6-0 над Корзо на градскиот стадион Гоце Делчев пред повеќе од 1500 гледачи уште еднаш потврдија зошто од следната сезона ќе играат во 2 МФЛ. Стрелци на головите беа Чешелкоски (2), Велјаноски, Здравески, Јанкулоски и Зојчески. Со ова Прилеп доби нов претставник во 2 МФЛ, а нов третолигаш од Прилеп ќе биде екипата на Кадино.

 

 

Банер
Банер