Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Македонија тоне на ФИФА ранг листата

Вторник, 14 Јуни 2011 11:42
Печати PDF

Падот од 13 позиции во однос на претходниот мајски ранкинг следи по катастрофалните резултати последнава година, по кои сосема очекувано ние веќе ја напуштаме и првата стотка на селекции во светот, а ако продолжеме во ист ритам не очекува место само пред аматерските репрезентации.

ФИФА ранг листата ќе биде објавена на 29 јуни.Последно освежено на Вторник, 14 Јуни 2011 12:01
Банер
Банер