Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Андонов во Локомотив Софија

Четврток, 16 Јуни 2011 10:46
Печати PDF
Андонов минатата сезона ги бранеше боите за  Работнички, а деталите околу договорот сеуште не се познати со 25-годишниот напаѓач.

Освен во Работнички, Андонов настапуваше и за Ренова, Шкендија и Хоризонт од Турново.

Банер
Банер