Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Одиграни натпреварите од првото коло на турнирот во фудбал за “петлиња“

Петок, 17 Јуни 2011 11:37
Печати PDF

 

 

 

Постигнати се следните резултати:

Фер Плеј - Пелистер 1-1

ЕвроФудбал - Премиер 2-0

Јуниор 2010 - Форца 0-2

Работнички - Македонија ЃП 3-5


Група А

Табела

1. Еврофудбал 3

2. Фер Плеј 1

3. Пелистер 1

4. Премиер 0

 

Група Б

1. Македонија Ѓ.П. 3

2. Форца   3

3. Работнички 0

4. Јуниор 2010 0


Второ коло се игра денес и тоа:

16:30ч Фер Плеј - Премиер ; Јуниор 2010 - Македонија ЃП
17:30ч ЕвроФудбал - Пелистер ; Работнички - Форца

Трето коло

Сабота 10:30ч Фер Плеј - ЕвроФудбал ; Јуниор 2010 - Работнички
Сабота 11:30ч Премиер - Пелистер ; Македонија ЃП - Форца

Полуфиналните натпреварите се закажани за в Сабота (18 јуни) во 16:30 и 17:30 часот


Последно освежено на Петок, 17 Јуни 2011 11:53
Банер
Банер