Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Одиграни натпреварите од второто коло на турнирот во фудбал за “петлиња“

Петок, 17 Јуни 2011 19:17
Печати PDF

 

 

 

Постигнати се следните резултати:

1.коло

Фер Плеј - Пелистер 1-1

ЕвроФудбал - Премиер 2-0

Јуниор 2010 - Форца 0-2

Работнички - Македонија ЃП 3-5

2. коло

Фер Плеј - Премиер 2-1

Еврофудбал - Пелистер 3-1

Работнички - Форца 5-0

Јуниор 2010 - Македонија Ѓ.П. 1-5


Група А

Табела

1. Еврофудбал 6

2. Фер Плеј 4

3. Пелистер 1

4. Премиер 0

 

Група Б

1. Македонија Ѓ.П. 6

2. Работнички 3

3. Форца   3

4. Јуниор 2010 0


Трето коло

Сабота 10:30ч Фер Плеј - ЕвроФудбал ; Јуниор 2010 - Работнички
Сабота 11:30ч Премиер - Пелистер ; Македонија ЃП - Форца

Полуфиналните натпреварите се закажани за в Сабота (18 јуни) во 16:30 и 17:30 часот


Последно освежено на Петок, 17 Јуни 2011 19:26
Банер
Банер