Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Цветаноски тренер на Охрид 2004

Недела, 19 Јуни 2011 14:47
Печати PDF
Цветаноски првата средба со фудбалерите ќе ја има во понеделник , за кога е и закажан стартот на подготовките за новата сезона. Охрид по 15 години се врати во елитното друштво, а пред Цветаноски ќе биде сериозен предизвик да го избори опстанокот во лигата.
Цветаноски во својата фудбалска кариера играл за екипите на Слога Ј, Македонија ЃП, Караорман, додека како тренер работел во струшките Караорман и Влазними.

 

 

Банер
Банер