Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

BETADRIA.COM ВИКЕНД ТИКЕТ

Петок, 01 Јули 2011 21:08
Печати PDF

 

Во викенд тикетот носиме парови од викенд натпреварите од понудата на BetAdria.com интернет обложувалница.

 

РЕГИСТРИРАЈТЕ СЕ за обложување на Betadria.com за да можете да ја искористите можноста која Ви ја нудиме: Бонус од 10-25% на СЕКОЈ тикет со шест или повеќе парови, едноставно обложување без манипулативен трошок, обложување од фотелја од 0-24 часот, сите 365 дена во годината, богата понуда на голем број спортови, LIVE обложување на повеќе од 300 случувања неделно. Започнете и направете си го спортот интересен.

 

BETADRIA.COM ВИКЕНД ТИКЕТ:

 

КОЛУМБИЈА - КОСТАРИКА: 1 = 1,30

БРАЗИЛ - ВЕНЕЦУЕЛА: 1 = 1,10

СЕВЕРНА КОРЕЈА (Ж) - ШВЕДСКА (Ж): 2 = 1,70

БРАЗИЛ (Ж) - НОРВЕШКА (Ж): 1 = 1,60

ВАЛЕРЕНГА - СТРОМСГОДЕСТ: 1 = 1,60

КАЛМАР - ТРЕЛЕБОРГ: 1 = 1,40

БОНУС на 6 парови = 10%

 

Вкупниот коефициент изнесува 9,28

На вложени 10 евра можната добивка изнесува 92,80 евра.

 

КОЛУМБИЈА - КОСТАРИКА: 1 = 1,30

Почнува и Копа Америка. Јасно, сите очекуваат големо финале Аргентина - Бразил, но не смее да се заборави дека во Јужна Америка има уште репрезентации кој можат да дојдат до крајот. Но ни Колумбија, поготово ни Костарика не се тоа. Колумбија е далеку од најдобрите денови, денови кога и големиот Пеле ги прогласуваше за фаворити на Светското првенство во САД 1994. Нема веќе големи имиња, на тој пат е Радамел Фалкао, најдобриот стрелец во европските лиги и човек кој го донесе Порто до таа престижна титула. Покрај него ќе треба да се припази и на Хуго Родалега и Елкин Сота. А тоа ќе биде премногу за Костарика која на Голд Купот застана на четвртфиналето, а тоа натпреварување е многу послабо од Копа Америка.

 

БРАЗИЛ - ВЕНЕЦУЕЛА: 1 = 1,10

Во одбрана на титулата Бразил тргнува против најслабата репрезентација на континентот. Венецуела никогаш не била на светските првенства, најдобар резултат и е 5. место на Копа Америка, а на светот му немаат подарено некој фудбалер кој ќе остане запаметен. Бразил е апсолутен фаворит во овој дуел, меѓусебниот скор јасно говори кој ќе победи, од 20 натпревари Бразилците славеа на 18, еден натпревар завршил нерешено и еднаш Венецуела успеала да победи, пред три години во пријателски натпревар. Но ова е сериозно натпреварување, на Бразил му е потребен голем резултат откако на последните две светски првенства патот го завршија во четвртфиналето, поради тоа Нејмар, Пато и останатите од првиот дуел ќе тргнат по титулата.

 

СЕВЕРНА КОРЕЈА (Ж) - ШВЕДСКА (Ж): 2 = 1,70

Многу е неизвесно на Светското првенство за фудбалерки. Фаворитките имаат големи проблеми додека не го скршат отпорот на аусајдерките. Сите репрезентации се исклучително физички спремни и со одредени исклучоци јасно е дека нема растурање. Единствена голема победа која се случи е на Франција над Канада со 4-0, но тоа се подеднакви репрезентации па таквиот резултат е плод на совршен ден. Но овој натпревар, Шведска бара бодови кои ќе ја однесат до четвртфиналето. Северна Кореја долго им одолеваше на Американките, но на крајот прими два гола и тоа беше тоа. Шведска се мачеше со Колумбија, пресуди еден погодок, а таков исход и сега би ги задоволил.

 

БРАЗИЛ (Ж) - НОРВЕШКА (Ж): 1 = 1,60

Дојдоа по своето. Така Бразилките го најавија Светското првенство во Германија. Ја сакаат шампионската титула и не го кријат тоа. Во земјата која е луда по фудбал изразнаа и врвни фудбалерки, а најдобрата меѓу нив е Марта, дури пет пати е избрана за фудбалерка на годината од изборот на ФИФА. Нејзиниот репрезентативен учинок е импресивен, 69 наптревари и 76 погодоци, но и недостасува титула на светско првенство. Дуелот со Норвешка ќе биде вистински тест за нив. Нивниот противник спаѓа во светскиот врв на женскиот фудбал и можеме да кажеме дека ова ќе биде вистинско дерби на првенството. Но, ќе и дадеме предност на Марта и нејзините соиграчки бидејќи покажаа дека знаат да играат на резултат.

 

ВАЛЕРЕНГА - СТРОМСГОДЕСТ: 1 = 1,60

Валеренга е девета со 17 бодови, пет помалку од противникот кој се наоѓа на петото место. Но формата на Валеренга се движи во нагорна линија, а Стромсгодест е во пад, поради тоа му дадовме предност на клубот од главниот град на Норвешка. Вистина дека во последното коло од Осло бодови однесе водечкиот Молде, но тоа беше само мал прекин на серијата на Валеренга. И меѓусебниот скор е на страната на домаќинот. Гостите два пати победија и три пати земаа бод во осум појавувања на стадионот на Валеренга. Сепак и дадовме предност на домаќините, а можете да одиграте и дека двете екипи ќе дадат гол.

 

КАЛМАР - ТРЕЛЕБОРГ: 1 = 1,40

Од водечката тројка најлесна задача би требало да има Калмар. Третопласираниот тим во првенството на Шведска го дочекува претпоследниот Трелеборг кој е во голема негативна низа од шест порази. А севкупно седум натпревари не победиле никој. Ова би требало да биде лесна задача за домаќините, а во прилог на тоа оди и меѓусебниот скор. На Гулдфалген арената од седум дуели шест се на страната на Калмар, гостинот славеше само пред четири години. Најчесто ова се тврди натпревари без многу голови, па веруваме дека традицијата ќе продолжи и понатаму.

 

БОНУС 10%

На шест одиграни парови БОНУСОТ изнесува 10%. Доколку Вашиот тикет има повеќе парови, бонусот ќе биде поголем, се до 25%.

 

 

П.С. Дали ги проверивте слот игрите во Казиното? Подгответе се за експлозија на добивки. Запознајте ја разврсноста на слот автоматите со 5 ваљака, 30 добитни линии и посебен додаток. А тука се и три различни начини да заработите бонус добивки!

 

Последно освежено на Петок, 01 Јули 2011 21:13
Банер
Банер