Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Тони Јакимовски нов тренер на Ринија

Понеделник, 04 Јули 2011 16:17
Печати PDF
Јакимовски 3 години беше на чело на Тетекс но по последните случувања кај штофарите реши да го напушти тимот и да се пресели во амбициозниот второлигаш. После речиси половина тим кој го напушти Тетекс нов на листата заминати е и Горан Сиљановски младинскиот репрезентативец кој премина во Ренова. Со Сиљановски Ренова добива одличен универзалец кој може да покрие повеќе позиции.
Банер
Банер