Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Даниел Мојсов од следната сезона ќе го носи дресот на Динамо Москва

Вторник, 05 Јули 2011 21:29
Печати PDF
Репрезентативецот на Македонија и досегашниот фудбалер на Војводина ќе се пресели во рускиот клуб, кој ќе плати обештетување од 3 милиони евра. Покрај Војводина  24-годишниот кавадарчанец има играно и во Тиквеш ,Македонија Ѓорче Петров и Вардар, а з а македонската репрезентација има девет настапи. Само да напоменеме дека Мојсов ќе игра покрај најголемите ѕвезди во тимот како што се Андреј Вороњин, Кевин Курањи и Звјездан Мисимовиќ.

 

Банер
Банер