Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Пријателски натпревари: Прекин во Струмица

Сабота, 09 Јули 2011 21:57
Печати PDF

На меѓународниот натпреваро во Поградец, домашниот тим беше подобар од Охрид 2004 со 2-0. Стрелци за домашниот тим беа Мола и Цекичи. Во Струмица, натпреваот помеѓу Беласица и Осогово не го дочека својот крај. При водство на гостите од  1-0 натпреварот беше прекинат. Стрелец на голот за Осогово беше Јаневски. Во Турново, домашниот тим одигра 1-1 со штипска Брегалница, додека екипата на Силекс беше подобра од Еуромилк со 2-1. За денес се закажани уште два пријателски натпревари Пелистер - Победа Јуниор, како и Треска со Руфеја.

 

Последно освежено на Недела, 10 Јули 2011 09:53
Банер
Банер