Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Извлечени двојките за сезоната 2011/2012 год.

Понеделник, 11 Јули 2011 16:29
Печати PDF

 

Според тоа во првото коло од 1-та МФЛ играат :

Металург - Тетекс

Хоризонт - Турново - Шкендија

11 Oктомври - Вардар - 1947

Работнички - Брегалница 2008

Напредок - Силекс

Ренова - Охрид 2004

 

КУП на РМ -  1/6 финале

1. Љуботен Тетово  -  Ринија Гостивар

2. Могила – Бимилк Битола  -  Работнички Скопје

3. Охрид Лоте Охрид   -  Шкендија Тетово

4. Локомотива Бен.Екс. Скопје -  Напредок Кичево

5. Маџари Солидарност Скопје  -  Скопје Скопје

6. Караорман Струга  -  Ренова Тетово

7. Преспа Ресен  -  Тиквеш Кавадарци

8. Василево Василево -  Силекс Кратово

9. Баби Штип  -  Брегалница 2008 Штип

10. Карбинци Штип - 11 Октомври Прилеп

11. Победа – Јуниор Прилеп  -  Х.оризонт – Турново Турново

12. Дрита Боговиње  -  Миравци 1951 Миравци

13. Руфеја Милетино -  Металург Скопје

14. Рудар Пробиштип  -  Пелистер Битола

15. Цементарница 55 Скопје -  Вардар – 1947 Скопје

16. Треска Шишево  -  Тетекс Тетово

1/6 финалните натпревари се играат на 10 август 2011 година со почеток во 17.00

Извор: www.ffm.com.mk

Последно освежено на Понеделник, 11 Јули 2011 16:44
Банер
Банер