Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Шкендија дебитира во Лигата на Шампионите

Среда, 13 Јули 2011 09:45
Печати PDF

 

Во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, вечерва од 20 и 45 Шкендија ќе му се спротивстави на Партизан. Според постигнатиот договор, нема да има организирано присуство на гостински навивачи на вечерашниот, но и на возвратниот дуел, закажан за идниот вторник на арената „Филип 2-ри.

Мечот се игра на стадионот ЈНА во Белград од 20.45 часот, а ќе биде пренесуван на српската РТС 1, но и на македонската Алсат.

 

Последно освежено на Среда, 13 Јули 2011 10:03
Банер
Банер