Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Ивановски и Карчев нови имиња во Вардар

Недела, 17 Јули 2011 13:46
Печати PDF
Филип Ивановски доајѓа од екипата на кипарски Етникос , а досега има настапувано и за Полонија, Македонија Ѓ.П, Алумина и Работнички. Ивановски има и пет настапи за македонската  репрезентација и има постигнато еден гол. Никола Карчев минатата сезона играше во Кина во екипата на Шангај. Тој е дете на Партизан , но најголем дел од својата кариера ја има поминато токму во Вардар. Има настапувано и во Албанија во екипата на Елбасан , во рускиот Терек Грозни како и за Работнички. За националниот дрес има одиграно три натпревари.

Банер
Банер